Home / Articles / Events / جشن مبعث پیامبر در آدلاید

جشن مبعث پیامبر در آدلاید

 

مقاله ی زیبای مرتضی محمد ظاهری راجع به بعثت پیامبر و خصوصیات اخلاقی پیامبر اسلام

اجرای آهنگ “یار دبستانی من” با تار توسط پوریا آرین

” مبعث ” پیام آور عدالت و کرامت انسانی

آن روز که در غار حرا ندا بر پیامبر (ص)آمد که بخوان ؛ رسالت نبوی با پیام خروج انسان از ظلمات و حرکت به سوی نور اغاز شد .

بعثت پیامبر اکرم (ص)سرآغاز راهی شد تا انسان از شرک ؛ بی عدالتی ؛ تبعیض ؛ جهل و فساد بیرون آمده و به سوی توحید ؛ معنویت ؛ عدالت و کرامت حرکت کند.

مبعث نبوی با نهضت معنوی شروع شد و انقلابی در عالم بشری ایجاد کرد که هنوز دامنه آن ادامه دارد .این تحول روحی؛ مردم مادی بت پرست را به مبدا آفرینش راهنمایی کرد و از کردار زشت برحذر ساخت و به نیکویی دعوت نمود . پیامبر (ص) پیروان خود را به این منقبت ستود که شما بهترین امت من هستید

ولي اينک با گذشت بيش از ۱۴۰۰ سال از بعثت آن بزرگمرد تاريخ بشريت و آخرين حلقه اتصال آسمان و زمين ، هنوز نواي تشکيک از سوي نه مشرکان که ديندارانیکه بر دينداري خويش داعيه بسيار دارند شنيده و خوانده مي شود ؛ و عجيب آنکه پيروان هر دين و آييني ، قرآن و پيام رسول اکرم را نسخه برداري از کتاب آسماني و دين و آيين خود مي پندارند ، اينان ديدگان حقيقت بين خود را براين مسئله مي بندند که استواري دين اسلام ، حق جويي و عدالت و کرامت انسانی آن براي مسلمانان حتي در دنياي پيشرفته غرب ، خود مي تواند حجتي بر اصالت پيام رسول اکرم (ص) باشد.

جمال محمد

ماه فرو ماند از جمال محمد سرو نباشد به اعتدال محمد
قدر فلك را كمال و منزلتى نيست در نظر قدر با كمال محمد
وعده ديدار هر كسى به قيامت لیله اسرى، شب وصال محمد
آدم و نوح و خليل و موسى و عيسى آمده مجموع، در ظلال محمد
عرصه گيتى مجال همت او نيست روز قيامت نگر، مجال محمد
و آن همه پيرايه بسته جنت فردوس بو كه قبولش كند، بلال محمد
همچو زمين خواهد آسمان كه بيفتد تا بدهد بوسه بر نعال محمد
شمس و قمر در زمين حشر نتابد پيش دو ابروى چون هلال محمد
چشم مرا، تا به خواب ديد جمالش خواب نمى‏گيرد از خيال محمد
«سعدى‏» اگر عاشقى كنى و جوانى عشق محمد بس است و آل محمد

سعدى

About Mohammad

Dr Mohammad Khazab completed his Ph.D. in Computer Systems Engineering (Artificial Intelligence) at the University of South Australia in 2011. He has worked as Senior Software Engineer, Web Developer, and Research Associate on various projects. Currently he works at Schneider Electric on the design and development of new software solutions for smart devices used for home automation and Internet of Things. He's also been working on enterprise software for supply chain network simulation and optimisation, advanced planning and scheduling. In his spare times, In his spare times, he works on creating websites and mobile applications (Web2day Design), researching and writing about cutting-edge technologies in this blog. He has ambitions to solve real-world problems, and to use his knowledge and skills to develop useful applications.

One comment

 1. بسم الله الرّحمن الرّحیم

  با عرض سلام و خداقوّت خدمت شما و خوانندگان محترم سایتتان

  بی گمان ، مشتاق ظهور مولایمان هستید و در این راه ، قدم هایی نیز برداشته اید .
  ما نیز در آغاز راهی هستیم که امید است ثمره آن ، تعجیل در فرج باشد . و آن راه اصلاح خویشتن است . بنا داریم از روز نیمه شعبان که مصادف است با سالروز ولادت مولایمان حضرت مهدی (عج) ، چلّه ای را شروع کنیم که طیّ آن ، هر کس بر ترک رذیله ای یا تثبیت فضیلتی در خویش ، اهتمام می ورزد . و البته قرار است از پس هر چلّه ای ، چلّه دیگری آید و در سفرمان هرگز توقفی در کار نباشد .
  برای اطّلاع از جزئیات بیشتر و نیز بهره مند ساختن ما از نظراتتان ، لطفاً سری به این آدرس بزنید :
  http://mosaferanesahar.blogfa.com
  اگر مایل هستید در این راه ، همراهمان شوید و یاری مان کنید از باب « یَدُ الله مَعَ الجَماعَه » مسرورمان می سازید .
  گرنه ، باز هم ان شاءالله در جبهه جهاد اکبر ، به شیوه ای که مناسب تر می دانید ، مجاهدت خواهید کرد و به امر خداوند که فرمود : « قُلْ إِنَّمآ أَعِظُكُم بِوَاحِدَةٍ أَن تَقُومُواْ لِلَّهِ مَثْنَى‏ وَفُرَادَى‏ … » عمل خواهید نمود . ما نیز برایتان آرزوی موفّقیت می کنیم . فقط اگر تمایل به همراهی با ما نداشتید ، لطفاً اشکالات کارمان را بیان بفرمایید تا در صورت توان ، آن ها را اصلاح کنیم .

Leave a Reply

%d bloggers like this: